دانلود انواع فایلهای تخصصی تعمیرات موبایل

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

قابل توجه مشتریان گرامی : پس از پرداخت از درگاه اینترنتی بصورت آنلاین ، آنگاه لینک دانلود فایل موردنظر که درکادر پائین قرار دارد فعال شده سپس می توانید آنرا دانلود نمایید، وارد کردن ایمیل الزامیست زیرا در صورت عدم دانلود، لینک به ایمیل شما ارسال می شود. در صورت هرگونه اشکال در خریدتان با وارد کردن ایمیل خود در بخش پیگیری سفارش کلیه خریدهای شما از سایت نمایان شده و مجددأ دانلود نماییدو یا مشکل خود را در بخش پشتیبانی ، یا تماس با ما ، مطرح تا در اسرع وقت برطرف نمائیم ، در صورت همکاری با ما نیز می توانید در همین بخش ما را مطلع سازید . شما می توانید فایل های خود را در اختیار ما قرار داده و بنام خود شما عرضه و سود حاصل از آنرا در اختیارتان قرار می دهیم.(منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم )

گزارش کار آزمایشگاه شیمی فیزیک ،آزمایش تعیین کشش سطحی

گزارش کار آزمایشگاه شیمی فیزیک ،آزمایش تعیین کشش سطحی

 

 

 

 

 

 

 

 

موضوع :

گزارش کار آزمایشگاه شیمی فیزیک

آزمایش تعیین کشش سطحی

( فایل word  قابل ویرایش )

نام آزمایش: تعیین کشش سطحی

مواد و وسایل مورد نیاز:

 

لوله ی مویین

پیکنومتر

آب مقطر

محلول آب نمک با غلظت های 5% - 10% - 15% - 20%

 

تئوری:

در داخل یک مایع ٬ هر مولکول از جهات مختلف توسط مولکولهای دیگر احاطه می گردد و در نتیجه نیروی جاذبه ای که از جهات مختلف بر آن وارد می شود یکسان است. اما هر مولکولی که در سطح مایع قرار می گیرد در بالای آن مولکول های مایع به حالت بخار وجود دارند و چون در واحد حجم تعداد مولکول های بخار کمتر از مایع است بنابراین مولکول های مایع که در سطح قرار می گیرندو لایه سطحی را تشکیل می دهند مقدار انرژی اضافی نسبت به مولکولهای زیرین که در داخل مایع قرار دارد خواهند داشت.

از لحاظ ترمودینامیکی هر سیستم سعی می کند انرژی کمتری داشته باشد و چون در سطح مایعات مقداری انرژی نسبت به سطح داخلی تر وجود دارد لذا لایه سطحی میل دارد کوچک شود تا انرژی موجود در سطح نیز کاهش یابد.

بهمین دلیل مولکول های واقع در سطح یعنی مولکولهایی که لایه سطحی را تشکیل می دهند تمایل به انقباض و کسب کمترین سطح ممکن را دارند. در واقع اگر قطرات مایع کروی شکل می شوند بدین علت است که نسبت سطح به حجم در حالت کروی کوچک ترین را دارا می باشد.

 

تعداد صفحات : 3

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kesheshe-sathi_172215_5386.zip18.1k

آموزش جدید حذف FRP گوشی های سامسونگ frp reset تمامی مدل ها ( آموزش تصویری )

آموزش جدید حذف FRP گوشی های سامسونگ frp reset تمامی مدل ها ( آموزش تصویری ) موضوع : آموزش جدید حذف FRP گوشی های سامسونگ frp reset تمامی مدل ها ( آموزش تصویری ) حذف FRP تمامی مدلهای سامسونگ با ساده ترین شیوه یکی از مشکلات عمده کاربران ما قفل frp است که در اکثر گوشی های جدید اندرویدی موجود در بازار است این قفل در صورتی که اکانت جیمل روی گوشی موجود باشد و کاربر به ناچار مجبور شود گوشی خود را از طریق منوی ریکاوری فکتوری ریست کند در هنگام اکتیو کردن گوشی با صفحه وارد کردن ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه